Adlers Serwis ul. Żeglugi Wiślanej 16A/24 03-043 Warszawa | (22) 743 60 47 fax: (22) 743 60 49 kom: 604 440 101 | biuro@adlers.com.pl
próbnik kolorów

Na co postawić? Druk kolorowy czy monochromatyczny?

Choć drukarki – ze względu na elektroniczny obieg dokumentów nie cieszą się tak dużą popularnością, jak jeszcze parę lat temu, to wciąż są urządzeniami niezwykle potrzebnymi. Każde wydajne i efektywne przedsiębiorstwo posiada sprzęt, który umożliwi szybki i precyzyjny wydruk ważnych dokumentów. Przyjrzymy się bliżej różnicom pomiędzy drukiem kolorowym a drukiem monochromatycznym. Który z nich wybrać?

Drukarka laserowa a możliwości druku

Markowe drukarki biurowe to wielofunkcyjne urządzenia, które posłużą nam przez lata. Współcześnie wydrukować możemy zróżnicowane elementy: od typowych dokumentów czy umów, po naklejki, zdjęcia czy grafiki. Standardową drukarkę laserową możemy zakupić albo w wersji monochromatycznej, albo z możliwością druku w kolorze. Każda z opcji posiada pewne korzyści. I tak:

  • drukarka monochromatyczna zazwyczaj jest tańsza i generuje niższe koszty, jednak cechuje się też niższą jakością wydruku w porównaniu do drukarek z możliwością druku w kolorze,
  • kolorowa drukarka charakteryzuje się wysoką wydajnością i funkcjonalnością; należy też wspomnieć o wysokiej jakości barw, które prezentuje wydrukowany dokument/obraz, niemniej jednak druk kolorowy wiąże się z wyższymi kosztami.

Wielofunkcyjne drukarki biurowe druk kolorowy czy czarno-biały?

Przy wyborze odpowiedniej drukarki szczególnie istotne jest, co będziemy drukować i jak często. Jeśli firma wykorzystuje drukarki głównie do druku czarno-białych dokumentów (jak: umowy, etykiety wysyłkowe czy faktury), to najlepiej sprawdzi się drukarka monochromatyczna. Natomiast jeśli dane przedsiębiorstwo wymaga od swoich pracowników dokumentów w kolorze (jak: grafiki, wykresy, w których różnorodne barwy pozwalają na poprawne odczytanie danych), to najbardziej opłacalnym wyborem okaże się drukarka kolorowa. Każde z tych dwóch typów urządzeń posiada cechy, które sprawdzą się lepiej lub gorzej, w zależności od danej specyfiki pracy. Dlatego przy wyborze urządzenia drukującego należy skupić się przede wszystkim na indywidualnych lub firmowych potrzebach, maksymalnej kwocie zakupu, a w końcu i częstotliwości wydruku. Aby zapewnić sobie jak najwyższą wydajność i jakość drukowania, warto postawić na markowy sprzęt od renomowanych producentów. 

Who is adlers.com.pl

You need update your bio: Edit your profile

/* ]]> */