Adlers Serwis ul. Żeglugi Wiślanej 16A/24 03-043 Warszawa | (22) 743 60 47 fax: (22) 743 60 49 kom: 604 440 101 | biuro@adlers.com.pl
serwis drukarki

Jak często serwisować drukarki?

Drukarki powinno serwisować się w sytuacji, kiedy pojawi się usterka lub awaria, która nie może być usunięta przez użytkownika. Ponadto, aby móc w pełni cieszyć się wszystkimi funkcjami urządzenia, warto drukarkę serwisować co pół roku lub co rok, w zależności od stopnia jej obciążenia oraz miejsca, w jakim pracuje. Sprawdź, jakie usterki można próbować usunąć samodzielnie i co wchodzi w zakres serwisowania drukarki.

Domowe sposoby na niedziałającą drukarkę

Jeśli wykorzystujesz drukarkę jedynie na domowy użytek, z większością usterek zdołasz uporać się sam. Do dość częstych awarii drukarek zaliczyć można sytuację, w której drukarka nie jest w stanie pobrać kartki z dolnej kasety na papier. Wówczas należy ponownie załadować kasetę, uważając, aby papier był wyrównany. Ważne również, aby ograniczniki papieru zostały prawidłowo ustawione. Przyczyną zacinania się kartki w drukarce może być również zawilgotniały papier, który należy wymienić na nowy ze świeżo otworzonej ryzy.

Jeśli drukarka nie sygnalizuje żadnych problemów, a jednocześnie nie reaguje na wydawane jej polecenia drukowania, sprawdź, czy uszkodzeniu nie uległ kabel USB lub, czy zadania w kolejce druku nie zostały zablokowane.

Pustka kartka, którą wyrzuca z siebie drukarka, oznaczać będzie nieprawidłowe zainstalowanie w drukarce materiałów eksploatacyjnych, zaschnięcie tuszu lub głowicy. Część urządzeń posiada opcję wykonania czyszczenia głowicy, która likwiduje zaistniały problem.

Na czym polega serwis drukarek?

Jeśli pomimo podjęcia opisanych powyżej działań drukarka nadal nie reaguje na polecenie drukowania lub przejawia inny symptomy awarii, wówczas należy zgłosić się do profesjonalnego serwisu drukarek. Nasi fachowcy szybko i sprawnie uporają się z usterką, abyś znowu mógł cieszyć się doskonalą jakością wydruków. Nasza firma oferuje autoryzowany serwis kserokopiarek, kopiarek i drukarek Konica Minolta. Zapewniamy szybką reakcję na zgłoszenie, profesjonalną obsługę oraz porady dotyczące użytkowania urządzeń biurowych, oraz ich konserwacji. W przypadku poważnych awarii udostępniamy sprzęt zastępczy.

Poza usuwaniem usterek zajmujemy się także regularnym serwisowaniem biurowego sprzętu. W ramach okresowej konserwacji drukarki atramentowej oferujemy czyszczenie zewnętrznej obudowy urządzenia, wewnętrznych podzespołów oraz kaset podających papier, a także sprawdzenie i konserwację separatorów w zespole pobierania papieru. Zweryfikujemy drogi przejścia papieru, a także dokonamy przeglądu elementów mechanicznych drukarki, między innymi zębatek, wałków gumowych, i łożysk. Wyczyścimy karetki z tuszem oraz sprawdzimy poprawność wydruków.

W przypadku drukarek laserowych oferujemy natomiast czyszczenie zewnętrzne drukarki i podajników papieru, a także sprawdzenie drogi jego przejścia i mechanizmu jego pobierania. Wyczyścimy wnętrze drukarki, zweryfikujemy prawidłowe funkcjonowanie jej elementu grzewczego oraz elementów gumowych i poddamy smarowaniu elementy metalowe, czyli na przykład kółka zębate.

Warto zdać sobie sprawę, że regularnie oraz prawidłowo przeprowadzana konserwacja drukarki pozwala uniknąć poważnych awarii, generujących spore koszty jej naprawy. Ponadto sprawnie działający sprzęt zmniejsza zużycie materiałów eksploatacyjnych, czyli światłoczułych bębnów, tonerów i tuszy. Systematyczna konserwacja drukarki oznacza zatem oszczędności w budżecie. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Who is adlers.com.pl

You need update your bio: Edit your profile

/* ]]> */