Adlers Serwis ul. Żeglugi Wiślanej 16A/24 03-043 Warszawa | (22) 743 60 47 fax: (22) 743 60 49 kom: 604 440 101 | biuro@adlers.com.pl
tonery

Czym się kierować przy wyborze tonera do drukarki?

Dobór właściwego tonera do drukarki nie jest kwestią, którą można zostawić przypadkowi. Jest to integralna część urządzenia, która bezpośrednio przekłada się na jego wydajność, a także jakość wydruku. Na rynku dostępnych są setki modeli tonerów, które wytwarzane są przez producentów na całym świecie. Czym należy się kierować, wybierając nowy toner do swojego urządzenia drukującego? Na co zwrócić uwagę przeglądając oferty w sklepach?

Prawidłowo dopasowany toner do drukarki

Jeśli chcecie cieszyć się optymalnymi parametrami pracy waszej maszyny drukującej, powinniście wybrać toner, który producent przewidział do montażu w danym urządzeniu. Dzięki temu będziecie mieli pewność, że nie zaskoczy Was nagła awaria lub utrata gwarancji. Właśnie dlatego warto decydować się na oryginalne podzespoły np. firmy Canon lub Konica Minolta. Informację dotyczącą tonera, który powinien być zainstalowany, na pewno znajdziecie w instrukcji obsługi maszyny. Dzięki temu będziecie dokładnie wiedzieli jakiego modelu poszukiwać.

Kolejnym aspektem, który powinniście uwzględnić to dobór koloru tonera. Jeśli Wasza maszyna pracuje w trybie monochromatycznym, czyli drukuje w jednym kolorze, sprawa będzie prosta. Natomiast jeśli urządzenie korzysta z wielu kolorów, będziecie musieli kupić zestaw tonerów. Warto pamiętać, że pełne zestawy kolorystyczne są tańsze niż zakup pojedynczych tonerów.

Tonery można rozróżnić po ich wydajności, która najczęściej jest określana przez ilość wydrukowanych stron A4 pokrytych w 5%. Te wartości mogą się wahać od 1000 do 2000 stron. Jednak bywają one znacznie większe w przypadku drukarek biurowych i mogą sięgać nawet 60 tys. stron.

Jeśli wykorzystujecie maszynę drukującą jedynie do celów prywatnych, możecie rozważyć skorzystanie z zamienników, które nierzadko są atrakcyjniejsze cenowo. Niektóre z nich oferują nawet większą wydajność niż oryginalne podzespoły. Jednak najczęściej drukują one w mniej nasycony sposób, potrafią generować błędy w systemie maszyny, a w krytycznych przypadkach doprowadzać do jej uszkodzenia. Dlatego odradza się to rozwiązanie dla osób, których drukarki służą do celów profesjonalnych.

Who is adlers.com.pl

You need update your bio: Edit your profile

/* ]]> */